13 września klasy trzecie gimnazjum i ósme szkoły podstawowej miały okazję wziąć udział w „Osobliwościach Świata Fizyki”, czyli wykładach na Uniwersytecie Śląskim. Uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach zatytułowanych „Potęga Ciśnienia” i Wszechobecne fale”.

Pierwsza z nich pokazywała, jak ogromny wpływ na nasze życie ma ciśnienie, bez którego, nie tylko nie moglibyśmy pływać i latać, ale także gotować, pić, używać ognia, a nawet oddychać. Druga opowiadała o falach, zarówno tych na wodzie, jak i sejsmicznych, eteru, czy radiowych.

Wykłady były prowadzone w bardzo interesujący sposób, choć nie brakowało terminów naukowych. To spotkanie na Uniwersytecie Śląskim pozwoliło przybliżyć uczniom książkową wiedzę w sposób łatwy i przystępny.

Julka z III b