Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego konkursu  edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Jego głównym celem jest kształtowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów młodszych  klas.

Akcja składa się z II etapów :

Pierwszy z nich to zorganizowanie „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”  – w sumie wydłużyliśmy go  do trzech dni, podczas których spotykaliśmy się z najmłodszymi w salach lekcyjnych oraz bibliotece.  Do wspólnego,  głośnego czytania najmłodszym zaprosiliśmy :  p. wicedyrektor  Ewę Sobczak,  pracownika obsługi szkoły p. Elżbietę Stabik, uczniów z klasy 8 b i 3 b –  Emilkę, Julię, Natalię i Karola.

Wszystkie dzieci otrzymały mini-albumy na naklejki inspirujące do codziennego czytania.

Drugi etap – to wykonanie pracy plastycznej przez chętnych  uczniów polegającej na narysowaniu lub napisaniu własnej historii o dalszych przygodach książkowych bohaterów.

Szkoły uczestniczące w tej akcji mają szansę na dofinansowanie  na zakup księgozbioru do biblioteki szkolnej oraz nagrody rzeczowe dla poszczególnych klas.  Mamy nadzieję, że znajdziemy się w gronie laureatów.

Joanna Roj-Adamska