9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne narodowe święta mają w naszej placówce szczególnie uroczystą oprawę. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu  narodowego. Następnie rozpoczął się program artystyczny „Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami” uświetniony licznymi pieśniami patriotycznymi. Na koniec uczniowie kl. 1a rewelacyjnie zatańczyli poloneza. Szczególne podziękowania dla klasy 3b gimnazjum oraz 1a, 1b i 2a szkoły podstawowej za ogromne zaangażowanie.

Godzina 11.11 była tego dnia wyjątkowa. Minister Edukacji Narodowej zaprosiła wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Nasza szkoła włączyła się w tę akcję. W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy  4-zwrotkowy hymn narodowy.

Monika Kukla