6 czerwca 2019 roku odbyła się II edycja Gry Terenowej dla łaziskich szkół podstawowych „Poznaj swoje miasto jeszcze lepiej”. Gra Terenowa jest organizowana  przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Przyjaciół Ziemi we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Łazisk.

W grze wzięły udział drużyny z SP 1, SP2, SP5, SP 6 oraz SP4 . Niektóre ze szkół wystawiły po dwie drużyny, w różnych kategoriach wiekowych. Start Gry miał miejsce w SP 4 o godz. 10.00 natomiast finał odbył się w Miejskim Domu Kultury. Pogoda tego dnia była jak na zamówienie.

Drużyny 3 – osobowe wraz z opiekunem były wypuszczane na trasę w odstępie co 10 minut. Każda drużyna była zaopatrzona w mapę, na której było zaznaczonych 6 stanowisk oraz kartę drużyny.

Stanowisko 1 – przedszkole, stanowisko 2 – przy hałdzie, stanowisko 3 – kamieniołom, stanowisko 4 – pomnik, stanowisko 5 – głaz, stanowisko 6 – MDK. Trasa liczyła ponad 5 km. Pytania na stanowiskach były różnorodne, dostosowane do poszczególnych grup wiekowych, a dotyczące w szczególności historii naszego miasta. Liczył się spryt, spostrzegawczość, wiedza jak i szybkość działania.

Finał w Miejskim Domu Kultury uświetnili swą obecnością: Zastępca Burmistrza Miasta Łaziska Górne – Jan Ratka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu – Joanna Palenta oraz Dyrektor SP 4 – Ewa Wieczorek.

I miejsce zdobyła SP 6, II miejsce SP 4 oraz III miejsce SP 1.

Po rozdaniu nagród, dyplomów oraz słodkim poczęstunku był czas na wspólne zdjęcia.

Imprezę należy zaliczyć do udanych. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Monika Kukla