Z  ogromną  radością dzielimy się  informacją o  wielkim sukcesie naszych uczennic w konkursie „Współczesne interpretacje baśni”.

Do konkursu młodzież z całej Polski zaprosiło II LO im. F. Modrzewskiego w Rybniku.  Zainteresowani tematyką  filmowo- baśniową  mogli wykonać  konkursowe prace w różnych kategoriach: praca badawcza, etiuda filmowa,  praca plastyczna oraz oryginalny scenariusz  filmowy.

I tak, Sandra Pieter z klasy VIII b stworzyła  dojrzałą pracę plastyczną, inspirowaną  filmową adaptacją „Alicji w krainie czarów”, która została oceniona najwyżej przez profesjonalne jury i zdobyła I miejsce! Pracę Sandry mogliśmy podziwiać na  wystawie podczas uroczystej  gali laureatów tego konkursu, która odbyła się  4 czerwca w auli II LO.

Natomiast Karolina Murowska z klasy III b opracowała autorski scenariusz  etiudy filmowej  pod tytułem „Tajemnicze drzewo”,  który został  wykonany w konwencji teatru cieni.  Pracując nad tym filmikiem  Karolina musiał połączyć wiele ról: scenarzysty, reżysera, charakteryzatorki, dekoratorki i muzyka. Koniecznie trzeba tutaj podkreślić udział w tym przedsięwzięciu  6  naszych pierwszoklasistek, które wspaniale zagrały  przypisane im role i bez ich udziału nie byłoby tego filmiku, są to:  Madzia S., Nina N.,  Julia Z., Hania S., Weronika K. z klasy I a oraz Julia Ś. Z klasy I b.  Artystyczna wizja  Karoliny została   doceniona i przyznano jej  II  miejsce! 

Mam nadzieję, że to wielkie wyróżnienie, będące potwierdzeniem talentu dziewczyn, jeszcze bardziej umocni  ich wiarę   w siebie i własne możliwości.

Dziękuję  uczennicom za zaangażowanie, gratuluję wygranej i życzę dalszej radości tworzenia:)

 

Joanna Roj-Adamska

sdr
dav