24 września grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką Moniką Sawicką, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych.
Podczas spotkania z młodszymi uczniami – z klasy III a- autorka opowiadała, co w jej życiu jest najważniejsze oraz zapoznała dzieci ze swoim pupilem Kajtusiem, który stał się bohaterem jej książek najmłodszych czytelników. Dzieci poznały również pozostałych czworonożnych przyjaciół pisarki, dzieliły się swoją wiedzą na temat zachowań i upodobań zwierząt, rozmawiały o ważnych sprawach: odpowiedzialności, przyjaźni, odwadze. Temat “Kajtusiowych opowieści” posłużył także omówieniu jak powstaje książka i na czym polega rola pisarki. Na zakończenie warsztatów dzieci kolorowały głównego bohatera i mogły zakupić książkę z dedykacją autorki.
Zupełnie inny charakter miało spotkanie z grupą młodzieży z klas 5-8. Tutaj przewodnim motywem były marzenia i ich wielka rola w naszym życiu. Spotkanie pod hasłem „Książka moich marzeń” miało formę kreatywnych warsztatów, podczas których uczniowie w małych grupach tworzyli swoje wymarzone książki, które zostały w zbiorach biblioteki i będzie można kiedyś do nich powrócić.
Pani Monika Sawicka jest autorką książek dla dorosłych i dla dzieci, na razie w naszej bibliotece dostępna jest tylko jedna książka z serii o Kajtusiu, ale za to z dedykacją autorki dla czytelników.