19.10. ostatni sobotni wyjazd, tym razem na Jurę Krakowsko – Częstochowską – Zlot Zdobywców Orlich Gniazd. Naszym celem były ruiny zamku Bąkowiec w Morsku. Białe skałki wapienne w barwach złotej polskiej jesieni, otwarte przestrzenie pól, szmer opadłych liści pod stopami, refleksy świetlne w koronach drzew, opadające mieniące się liście, wspinający się na ostańce skałkowicze i my pośród tych cudów przyrody. Tak w skrócie można opisać naszą eskapadę.
Wędrując szlakiem Orlich Gniazd zakończyliśmy okres wyjazdów. Na każdym tegorocznym wyjeździe mieliśmy cudowną pogodę. W tym roku do naszych wędrówek dołączyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły – pierwszaki. Niezapomniane chwile, nowe znajomości, relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody i rozmowy na szlakach mam nadzieję warte były zrywania się w sobotni poranek.
Dziękuję wszystkim uczestnikom sobotnich wyjazdów za zdyscyplinowanie, dobry humor ( warunek zapisania na rajd ) oraz wzajemną życzliwość. Mam nadzieję, że chęć wędrówki po różnych szlakach została Wam ,,zaszczepiona”.