W czwartek 24.10.2019 r. klasy ósme wzięły udział w warsztatach: „Prąd jak prąd, ale płynie stąd…” w Elektrowni w Łaziskach Górnych.

W pokazach uczniowie uczestniczyli bardzo aktywnie, chętnie brali udział w eksperymentach oraz dzielili się swoją wiedzą dotyczącą zjawisk związanych z prądem elektrycznym.

Prowadzący zaprezentował wiele zaskakujących doświadczeń, między innymi „zagrał” uczniom na nosie, pozwolił wytworzyć prąd podczas jazdy rowerem, pokazał, że szkło może być przewodnikiem prądu elektrycznego, wytworzył napięcie miliona woltów i wiele innych.

Pomimo tego, iż zajęcia odbywały się po lekcjach, wszyscy wrócili do domów w dobrych nastrojach i z zamiarem powrotu na pokazy – tym razem z chemii.