Nasza szkoła  już  po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiego konkursu  edukacyjnego   „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”.  Jego głównym celem jest kształtowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów młodszych  klas.

Akcja składa się z II etapów :

Pierwszy z nich to zorganizowanie  „Dnia Głośnego Czytania”  – w naszej szkole były to 2 dwa dni, podczas których spotykaliśmy się z  poszczególnymi klasami  w salach lekcyjnych oraz  w bibliotece.

W tym roku najmłodszym  czytała pani dyrektor Ewa Wieczorek, wychowawczynie oraz pani  bibliotekarka wraz z silną ekipą uczennic z klasy 8 b: Martyną, Dominiką, Olimpią, Wiktorią i Julią.

Wszystkie dzieci otrzymały „dzienniczki czytania”  na naklejki  inspirujące do codziennego czytania oraz zakładki do książek. Każda klasa otrzymała  pluszaka – Słodziaka, który będzie towarzyszył  dzieciom podczas lekcji w Sali.  Natomiast  biblioteka szkolna wzbogaciła się o  kilka książek  o przygodach Słodziaków , które dzieci mogą wypożyczać do  domu.

Drugi  etap – to stworzenie przez daną klasę  dekoracji prezentującej siłę dziecięcej wyobraźni. Dekoracja powinna  być wykonana z materiałów użytych wtórnie  w ramach recyklingu)  i nawiązywać do przygód Gangu Słodziaków.

Szkoły  uczestniczące w tej akcji mają szansę na dofinansowanie  na zakup księgozbioru do biblioteki szkolnej oraz nagrody rzeczowe dla poszczególnych klas.

Joanna Roj-Adamska