W związku  z  październikowym  Świętem Bibliotek Szkolnych  nasza biblioteka zaproponowała uczniom  udział w zabawie „Głosujemy na najlepsze,  najciekawsze książki na długie  jesienne wieczory”.

W wyborach  udział wzięli uczniowie z klas 2-8, którzy swoje  karteczki z głosami   (maksymalnie na 3 tytuły)  mogli   przez 2 tygodnie wrzucać do „urny wyborczej”  w bibliotece.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

I miejsce – seria książek o Cukierku W. Cichonia

II miejsce – seria książek o Harrym Potterze   J. K. Rowling

III miejsce –  seria książek o Kajtusiu M. Sawickiej

I miejsce  – książka „Pax”   S. Pennypacker

II miejsce –  książka „To”    S. Kinga

III miejsce – książka  „Dziennik cwaniaczka” J. Kinney’a

Mam nadzieję,  że nasi uczniowie  skorzystają z tej listy i polecane książki  będą im  towarzyszyły podczas długich,  jesiennych wieczorów.  Więcej informacji o wynikach głosowania  można znaleźć  na internetowej stronie szkoły  w zakładce biblioteka – blog.

Joanna Roj-Adamska