W piątek 6 grudnia grupa uczniów z klas 6-8  interesujących się książkami  i lubiących czytać wybrała się z zaprzyjaźnioną grupą z SP6  oraz paniami bibliotekarkami na wycieczkę edukacyjną do Katowic.  Naszym celem była wizyta  w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej  oraz Śląskie Targi Książki.

Zaczęliśmy od biblioteki CINIBY – najnowocześniejszej i największej biblioteki w województwie śląskim. Dowiedzieliśmy się wszystkiego  na temat  historii  i funkcjonowania biblioteki  zwiedziliśmy jej wszystkie zakamarki,  łącznie z podziemnymi magazynami. Zobaczyliśmy  jak działa dobrze skomputeryzowany system dostarczania książek oraz „książkowy bankomat”.

Na Targach, odbywających się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym mogliśmy  przede wszystkim nacieszyć oczy ogromną ilością  różnorodnych książek na stoiskach poszczególnych wydawnictw i przy okazji wzbogacić domową biblioteczkę, porozmawiać z wydawcami, spotkać pisarzy i zdobyć ich autografy, wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w warsztatach np. papierniczych.

Wróciliśmy z tego książkowego raju bogatsi  również o różnorodne „bibliofilskie gadżety”- plakaty, zakładki oraz gry planszowe  i dydaktyczne –„ Eurobiznes” prawie dla każdego.