„Bajka o smutnej Petroneli”

W czwartek 27 lutego odbyły się w bibliotece szkolnej spotkania z  wszystkimi  młodszymi klasami I –III. Ich celem była rozmowa z dziećmi na temat tego co nam daje czytanie, zachęcenie ich do systematycznego  sięgania po książkę i czytania  oraz  odwiedzania biblioteki szkolnej.  Zachętą do czytania książek były również losy bajkowej księżniczki przedstawione w inscenizacji pt.: „Bajka o smutnej Petroneli”. Bohaterka opowieści zaczarowana przez złego czarodzieja traci radość życia i uśmiech, odczarować ją próbują różne czary i postacie: tancerki, gra na flecie, zabawki lecz dopiero ofiarowana przez wróżkę piękna i ciekawa książka odwraca czar, a księżniczka zaczyna się znowu śmiać i poznawać magiczny świat książek. Występ dla najmłodszych przygotowała grupa uczniów z klas: II a, V a i VII a.

Spotkania z młodszymi klasami wykorzystano również do uroczystego wręczenia nagród i dyplomów uczniom, którzy zostali laureatami szkolnego konkursu literacko-plastycznego „Mój ulubiony bohater z Leśnej Polany”, który  odbył się w I półroczu bieżącego roku szkolnego.