28 lutego  39  pierwszoklasistów wzięło udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Już dzień wcześniej uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki,  gdzie zobaczyli  inscenizację  pt.: „Bajka o smutnej Petroneli”,  której bohaterka odkrywa fascynujący świat książek.

Podczas  spotkania  dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz poszanowania książek, mogły wykazać się  również znajomością postaci bajkowych. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie,  po którym zostali pasowani na czytelnika  największą i najgrubszą książką, jaka znajduje się w bibliotece. Na pamiątkę każdy  uczeń otrzymał   dyplom,  zakładki do  książek oraz naklejki.

Pod koniec spotkania  każdy miał możliwość wypożyczenia pierwszej książki.

Pełni zapału pierwszoklasiści z pewnością będą częstymi gośćmi naszej biblioteki.