Wielka Liga Czytelników – podsumowanie po teście kwalifikacyjnym. 

W bieżącym roku szkolnym  po raz drugi uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie Wielka Liga Czytelników.  W I etapie – szkolnym  udział wzięło aż 30 uczniów z klas 1-7, których zadaniem było przeczytanie 10 książek i zdobycie 10 sprawności czytelniczych oraz napisanie testu kwalifikacyjnego ze znajomości  treści jedenastej  przeczytanej książki.

Młodsi uczniowie musieli wykazać się szczegółową znajomością książki „Nowe przygody skarpetek” Justyny Bednarek i  wszyscy świetnie poradzili sobie z wykonaniem testu.

Najwyższe wyniki uzyskali:

Hanna Jaworek, klasa I  b – 100/100 pkt.

Magdalena Tkaczyk, klasa II a – 99/100 pkt.

Radosław Kłoda, klasa III a – 99/100 pkt.

Starsi uczniowie  pisali test ze znajomości książki „Dziewczyna i chłopak” H. Ożogowskiej i poradzili sobie z nim również wspaniale.

Wyniki:

Natalia Mroczkowska, klasa VI a- 97/100 pkt.

Kacper Olszak, klasa V a- 96/100 pkt.

Elżbieta Głodek, klasa VI a- 82/100 pkt.

Laureatów testu kwalifikacyjnego zapraszamy do etapu powiatowego, który odbędzie się 28 maja bieżącego roku.

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim  pozostałym uczestnikom szkolnego etapu Wielkiej Ligi Czytelników. Dziękuję, że wytrwaliście do końca w tej czytelniczej przygodzie i tak świetnie poradziliście sobie z wykonaniem testu online.  Już teraz zapraszam do udziału w WLC w przyszłym roku.

Dziękuję również  rodzicom za wsparcie  tego czytelniczego projektu.

Joanna Roj-Adamska