Zakończyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

W tym roku nasi uczniowie osiągnęli w tym czytelniczym projekcie duże sukcesy.

Z radością informuję, że zaszczytne tytuły zdobyli:

Grupa młodsza (klasy I-IV)

Tytuł I Wicemistrza Powiatu otrzymała Hanna Jaworek z klasy I b

Tytuł II Wicemistrza Powiatu otrzymała Magdalena Tkaczyk z klasy II a

Grupa starsza (klasy V-VIII)

Tytuł I Wicemistrza Powiatu otrzymał Kacper Olszak z kasy V a

Tytuł II Wicemistrza Powiatu otrzymała Natalia Mroczkowska z klasy VI a

Tytuł II Wicemistrza Powiatu otrzymała Elżbieta Głodek z klasy VI a.

 

W konkursie  udział wzięło ponad 2000 uczestników z całej Polski. Finałowe testy w formie online były niezwykle trudne. Wymagały od uczestników umiejętności logicznego myślenia, szczegółowej znajomości treści książek oraz szybkiego tempa pracy. Tym bardziej cieszymy się z osiągniętych  przez naszych uczniów wyników i gratulujemy takiego sukcesu!

Przypominamy, ż przygodę z konkursem w naszej szkole rozpoczęło 30 uczniów z klas I -VII.  11 z nich przeczytało 10 książek, zdobyło 10 sprawności czytelniczych i wzięło udział w teście kwalifikacyjnym. W etapie finałowym – Mistrzostwach Powiatowych uczestniczyło 6 uczniów.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w Wielkiej Lidze Czytelników!

 

Joanna Roj- Adamska