28 października nasza szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
Nasi uczniowie czytali książki przyniesione z domu bądź wypożyczone ze szkolnej biblioteki na przerwach, w salach lekcyjnych, w bibliotece i w świetlicy szkolnej.
Chcielibyśmy, aby sięganie po książkę na przerwach stało się dobrym nawykiem naszych dzieci.
Mamy nadzieję, że uczniowie z klas 4-8 uczący się zdalnie, również byli tego dnia z nami i zrobili sobie w domu krótką przerwę na czytanie.
Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.