Szanowni Państwo!

Poradnia Psychologiczna jest czynna w okresie ferii zimowych i jak zawsze jest gotowa wspierać społeczność szkolną w napotykanych trudnościach, w tym w szczególności wynikających z długotrwałej izolacji i braku kontaktów rówieśniczych Jest to okres szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży, ze względu na liczne ograniczenia oraz brak możliwości realizowania naturalnych potrzeb wynikających w okresu rozwojowego.

Przez cały okres ferii Poradnia pozostaje otwarta. Jesteśmy do dyspozycji w każdym dniu roboczym od godziny 8.00 do 16.00.

Wszelkie sytuacje trudne, kryzysowe można zgłaszać w godzinach 8.00-16.00
pod telefonem 32 22 62 071 – w celu ustalania terminu szybkiej porady.

Ponadto w Poradni działają adresy e-mailowe pracowników, pod które można się zwrócić w celu uzyskania porady (również anonimowej) – pracownik Poradni udzieli możliwie wyczerpujących odpowiedzi na pytania w ciągu 48 godzin. Adresy znajdują się na naszej  stronie internetowej  poradnia.mikolowski.pl.  w zakładce Adresy mailowe pracowników.

Tam też w zakładce  Pomoc – ważne telefony  umieszczono listę placówek pomocowych i telefonów zaufania z których również można korzystać w sytuacjach kryzysowych.

 

Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

Przypominamy także, iż istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego, całodobowego Telefonu Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz telefonu dla rodziców
i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 od poniedziałku do piątku
w godzinach 12.00 – 15.00.