Dni Europejskie

W dniach od 9 do 11 maja odbyły się w naszej szkole dni europejskie. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Było wesoło, kolorowo i bardzo smacznie. Pierwszego dnia wysłuchaliśmy audycji, poświęconej historii UE jak również odbyły się oceny klas pod względem wystroju i przygotowanych makiet najważniejszych zabytków wylosowanego kraju. I tak zwiedziliśmy Paryż, Lizbonę, Berlin, Valettę, Warszawę, Rzym, Zagrzeb, Nikozję, Helsinki, Pragę, Madryt, Dublin oraz Ateny.

Drugiego dnia odbył się konkurs wiedzy o UE przeznaczony dla uczniów klas 4-8. Trzeciego dnia, w środę , nastąpiła kulminacja wydarzenia. Tego dnia każda z klas prezentowała swój kraj  opowiadając  m. in. ciekawostki związane z obyczajami, tradycjami, kulinariami  jak i  częstując całą społeczność szkolną lokalnymi potrawami. Było śródziemnomorsko: oliwki, sery i inne lokalne warzywa i przysmaki,  bardzo słodko – m.in. kawiarenka w stylu francuskim z makaronikami i różnego rodzaju ciasteczkami. Nie zabrakło również naszych , polskich potraw: bigosu, pierogów, chleba ze smalcem i ogórkiem. Niewątpliwie była to świetna przygoda kulinarna połączona ze zwiedzaniem, wzbogacająca naszą wiedzę, zaś dzięki wirtualnym googlom przenieśliśmy się  do różnych europejskim stolic.

Już wiemy, że to wydarzenie chcemy powtórzyć w przyszłym roku!

Makieta zabytku
Dni europejskie