Informacje o zakresie działalności szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Przyjaciół Ziemi w Łaziskach Górnych prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej. Działalność ta wynika z obowiązujących przepisów prawa oraz Statutu szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Przyjaciół Ziemi w Łaziskach Górnych jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Cykl kształcenia w szkole trwa 8 lat.

Organem prowadzącym szkołę jest Miasto Łaziska Górne, a nadzór pod względem pedagogicznym sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Przyjaciół Ziemi w Łaziskach Górnych:

1. umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej;
  2. umożliwia wszechstronne wychowanie i przygotowanie do obowiązków szkolnych;
  3. kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie, stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów;
  4. sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.

Tekst łatwy do czytania (ETR – PDF)