Jak przystało na szkołę im. Przyjaciół Ziemi, podobnie jak w latach ubiegłych, 10 października wspólnie obchodziliśmy Święto Drzewa. W tym roku były to jednak obchody wyjątkowe, bo byli wśród nas goście: Burmistrz Miasta, Zastępca Burmistrza, Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu;  Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, pracownik Śląskiego Ogrodu Botanicznego, Podleśniczy Nadleśnictwa Kobiór oraz przedstawicielka Gospodarstwa Edukacyjnego z Mikołowa.

Uroczystość była poprzedzona konkursem na pracę plastyczną, której głównym bohaterem było oczywiście drzewo. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: uczniowie młodsi i starsi, a najciekawsze prace doceniono nagrodami ufundowanymi przez Wydział Ochrony Środowiska, które wręczył pan burmistrz.

Uroczystość uświetniły wspólne występy naszych najmłodszych uczniów i ich starszych koleżanek. Dla tych najmłodszych była to również okazja do poznania różnych gatunków drzew, z którymi w ciekawy, zabawowy sposób zapoznawał ich jeden z gości spotkania.

Świętowanie zakończyliśmy wspólnym zasadzeniem drzewa, w które z radością włączyli się wszyscy uczestnicy święta.