Od 28 maja do 4 czerwca trwał tegoroczny XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, tym razem pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”. Jest to coroczna akcja organizowana przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest wspieranie rozwoju dzieci przez czytanie oraz propagowanie wartościowej literatury.
W naszej szkole z tej okazji odbyło się wiele książkowych spotkań z młodszymi czytelnikami i zaproszonymi gośćmi, w szkolnej bibliotece, salach lekcyjnych oraz szkolnej świetlicy.
Na tych zajęciach naszym dzieciom różne książki czytali i o książkach rozmawiali: p. Ewa Sobczak – dyrektor naszej szkoły, p. Barbara Lukasek – bibliotekarz z filii nr 1 MBP w Łaziskach Górnych, p. Agnieszka Murowska –pracownik naszej szkoły i mama Małgosi, p. Katarzyna Daszyńska – mama Wiktorii, p. Silvana Bertello Prasoł – mama Mateusza i Michała oraz p. Joanna Adamska – bibliotekarka szkolna. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.😊
Atrakcją tego tygodnia była książkowa fotobudka w bibliotece, w której dzieci chętnie pokazywały, że naprawdę „Z książką nam do twarzy”.
„Polscy autorzy dla klimatu”