9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Pomysłodawcą tego dnia jest   Komisja Europejska. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Z okazji tego dnia w nasze szkole organizowane są:

• projekcje filmów o bezpieczeństwie w sieci,
  • gry i zabawy na temat bezpiecznych zachowań w sieci (krzyżówki, tworzenie chmur wyrazowych, komiksy),
  • konkursy plastyczne na temat właściwych zachowań w sieci.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!