Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów  klasy 1a i 1b.

2 lutego 2021r. uczniowie  klas pierwszych  wreszcie się doczekali… mogą samodzielnie wypożyczać książki, zabierać je do domu i czytać. Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyło się  uroczyste pasowanie na czytelnika.

Podczas  spotkania,  dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz poszanowania książek, mogły wykazać się także znajomością postaci bajkowych. Wspaniale wykonali również przygotowane dla nich zadania literacie. Nie mogło oczywiście zabraknąć głośnego czytania,  uczniowie wysłuchali opowieści „Basia i biblioteka”  Z. Staneckiej, którą przeczytała pani bibliotekarka. Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na czytelnika  największą i najgrubszą książką, jaka znajduje się w bibliotece.

W tak wyjątkowym dniu, na naszych najmłodszych uczniów czekały  również małe niespodzianki: dyplom pasowania, naklejki oraz wyprawka czytelnicza, pozyskana nieodpłatnie prze szkołę w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Pod koniec spotkania  każdy uczeń  miał możliwość wypożyczenia pierwszej książki.

Mamy nadzieję, że pełni zapału pierwszoklasiści  będą częstymi gośćmi naszej biblioteki.