Europejski Dzień Języków

1. października 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków zainicjowany w 2001 roku przez Radę Europy. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.  Rada Europy nie podkreśla jedynie znaczenia nauki języków obcych; chodzi o promowanie wszystkich języków, w tym języka ojczystego i migowego.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków przygotowaliśmy program artystyczny w różnych językach oraz międzyklasowy konkurs. Uczniowie każdej klasy zaśpiewali piosenkę w jednym z europejskich języków. Aby wyrównać poziom trudności, wyłączyliśmy z  zadań dla drużyn język polski, angielski i niemiecki.

Obie klasy pierwsze nie brały jeszcze udziału w konkursie, ale zaprezentowały własny program artystyczny. Pierwsze miejsce w konkursie ex aequo zdobyły klasy 8b (piosenka rumuńska) i klasa 3b (piosenka rosyjska). Gratulujemy!