8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia rozpoczyna się  również  XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, tym razem pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

W bieżącym roku jego świętowanie odbywać się będzie głównie wirtualnie.

Z okazji  tego święta, szkolna biblioteka w ramach promocji czytelnictwa,  chciałaby zachęcić wszystkich uczniów oraz rodziców do skorzystania w domu z  następujących materiałów:

1. Gra dla całej rodziny Literackie Bingo. Pewnie większość z Was zna grę w bingo. Proponowana  wersja jest nieco przerobiona i rozbudowana.  Planszę do gry można wydrukować lub wyświetlić na tabletach lub smartfonach.

2. Prezentacja dla uczniów z klas 5 -8  „21 cytatów słynnych pisarzy o książkach”.

3. Prezentacja dla uczniów z klas 5 – 8 „Dlaczego warto czytać?”, która zawiera kilkanaście argumentów, które mogą  przekonać młodego człowieka do czytania.

Ponadto, od poniedziałku będziemy realizować baśniowy projekt czytelniczy „Dawno, dawno temu…” –  o czym będziemy informować na bieżąco na Librusie, Facebooku  szkoły oraz blogu biblioteki.

Zachęcamy do udziału.

Warto czytać