W czwartek 28 października nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”, czyli biciu rekordu w czytaniu na przerwie.

Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu oraz integracja środowiska szkolnego.

W tym dniu uczniowie czytali na przerwach ulubione książki przyniesione z domu, wypożyczone z biblioteki lub wykorzystali ten czas, żeby zatopić się w lekturze… swoich lektur obowiązkowych.

Czytano na korytarzu, w bibliotece, szkolnej świetlicy… Ponadto 2 grupy uczniów z klasy 7 b (Maja, Paulina, Lena, Natalia, Wiktoria, Igor, Kacper) czytały na głos fragmenty książek swoim młodszym kolegom.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Przerwa na czytanie