W piątek 8 kwietnia w naszej szkole  odbył się II Miejski Konkurs Filmowy pod hasłem  „Przełamujemy bariery”.

Głównym celem konkursu było zachęcenie nastolatków  do zapoznania się z filmami, których motywem przewodnim jest przełamywanie różnych barier oraz zwrócenie ich uwagi na potrzeby i problemy  osób  chorych i  niepełnosprawnych.

Konkurs jest częścią innowacji pedagogicznej realizowanej przez grupę nauczycieli z naszej szkoły, mającej m.in. na celu: wprowadzanie uczniów w świat wartości, budowanie relacji społecznych, motywowanie i zachęcanie ich do działań na rzecz osób niepełnosprawnych, burzenie stereotypów związanych z niepełnosprawnością oraz  kształtowanie aktywnej postawy wobec problemów osób niepełnosprawnych.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z łaziskich  szkół: SP1, SP2, SP4, SP6.

Z radością informujemy, że III miejsce w tym konkursie zajęła drużyna z klasy 8a:

Julia Bizoń, Natalia Mroczkowska i  Jakub Beczała.

Gratulujemy sukcesu!

Dziękujemy również za udział w konkursie  naszej drugiej drużynie z klasy 7a, w składzie: Julia Otręba, Maja Staniek i Kinga Wojtkowiak.

Organizatorki: A. Karpik-Dudek, J. Roj-Adamska, A. Wita, I. Wyroślak, A. Żymła

II Miejski Konkurs Filmowy „Przełamujemy bariery”