29 kwietnia 2022r. w naszej szkole po raz 15. został zorganizowany Powiatowy Konkurs Literacki pt.: „Nastolatek w świecie, czyli całkiem dorosłe problemy młodych bohaterów”.

W konkursie uczestniczyło 9 trzyosobowych drużyn z 7 szkół podstawowych powiatu mikołowskiego: SP1 z Orzesza, ZSP z Ornontowic, SP1 i SP8 z Mikołowa, SP z Wyr, SP3, SP6 i SP4 z Łazisk Górnych.
Celem naszego konkursu jest popularyzacja wartościowej literatury młodzieżowej oraz zwrócenie uwagi czytelników na różnorodne problemy z jakimi spotykają się współcześni nastolatkowie na całym świecie.

Uczestnicy, jak zawsze, wykazali się bardzo dobrą znajomością konkursowej literatury oraz wykonali niezwykle pomysłowe i oryginalne lapbooki, związane z wybraną książką konkursową.

Laureaci konkursu:
I miejsce: Karolina Filipczyk, Dominka Kułaga, Magdalena Blacha- ZSP w Ornontowicach
II miejsce: Nina Warzecha, Julia Grundaj, Nikola Rudzka – SP8 w Mikołowie
III miejsce: Bartosz Karwala, Patryk Figura, Wojciech Adamski – SP6 w Łaziskach Górnych

Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 7b: Wiktoria Leśniewska, Lena Szier i Maja Szczepek

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięskim drużynom!
Cieszymy się, że młodzież z naszego powiatu wciąż chętnie sięga po literaturę, potwierdzając tym samym słowa W. Szymborskiej, że: „Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Organizatorki konkursu: A. Karpik – Dudek, J. Roj- Adamska, I. Wyroślak

Powiatowy Konkurs Literacki „Nastolatek w świecie…”