We wtorek 19 września 2023 r. uczniowie klasy siódmej naszej szkoły wraz z opiekunem i nauczycielem fizyki udali się do Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego 2023. Młodzież zatrzymała się na przystanku „Osobliwości Świata Fizyki”, gdzie miała możliwość i przyjemność uczestniczyć w pokazach doświadczeń fizycznych.

„Osobliwości Świata Fizyki” to wykłady, które opierają się na przeprowadzanych na żywo
eksperymentach i są prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Pokazują, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości.

W tym roku były to wykłady: „Niebezpieczny przyjaciel – ogień ” i „Na grzbietach fal ”.

Oryginalne i widowiskowe eksperymenty jak zwykle wzbudziły emocje oraz chęć samodzielnego wykonywania doświadczeń co pozwala na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki.

Korzystając z okazji pospacerowaliśmy również po Strefie Kultury oraz zwiedziliśmy Muzeum Śląskie.

Osobliwości świata fizyki