Co roku, 26. września, obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to bardzo ważne święto, podczas którego podkreślana jest wartość znajomości języków obcych w dzisiejszym świecie. Jak czytamy na oficjalnej stronie akcji:

W ramach  obchodów  do 700 milionów Europejczyków z 46 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Jak co roku, w naszej szkole zaakcentowaliśmy obchody tego dnia, poprzez aktywności zaproponowane przez nauczycieli języków obcych. Każda klasa ubrała się w kolory flagi wylosowanego kraju europejskiego i pozdrawiała w tym dniu nauczycieli słowem dzień dobry w języku tego kraju. Ponadto wysłuchaliśmy audycji na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek dotyczących krajów i języków. Następnie, podczas długich przerw, spacerując korytarzami szkoły, chętni uczniowie mogli rozwiązywać zagadki i łamigłówki dotyczące państw i języków europejskich. Dla najbardziej zaangażowanych uczniów przewidziano upominki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody EDJO w naszej szkole!

Dzień języków obcych