W środę 25 października nasza szkoła po raz  czwarty wzięła udział  w IV  Międzynarodowej edycji VIII  Ogólnopolskiej  akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”, czyli biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Celem  tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu  oraz integracja środowiska szkolnego.

W tym dniu  uczniowie czytali ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki na przerwach,  bądź krótkich  pauzach w czasie  swoich lekcji.

Czytano na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, w bibliotece,  świetlicy… Ponadto  Maja i Aleksandra z klasy 4a  czytały wybrane książki dzieciom z klasy 1a oraz  podczas zajęć świetlicowych. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Organizatorem  akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!

Fotorelacja na profilu szkoły na FB: Facebook

Przerwa na czytanie
PrzerwPrzerwa na czytaniea na czytanie