29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach Górnych, w środę odbyło się niezwykłe spotkanie międzypokoleniowe.

Uczniowie z klasy VII b: Maja, Paulina, Lena i Kacper spotkali się z seniorami w Dziennym Domu Seniora + w Łaziskach Górnych.

Okazją do tego wyjątkowego wydarzenia był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodzimy 29 września.

Naszym słuchaczom czytaliśmy więc fragmenty książek: „Małe eksperymenty ze szczęściem-sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i ¼” oraz „Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 80”.

Dziękujemy pracownikom Biblioteki za zaproszenie oraz opiekunom z Domu Seniora za miłe przyjęcie. To było dla nas bardzo wartościowe i inspirujące doświadczenie.

W szkole tego dnia wysłuchaliśmy audycji na temat czytania przygotowanej przez grupę uczniów z klasy 7b.

Natomiast czniowie z klas młodszych słuchali fragmentów książek czytanych im przez wychowawców, były to m.in.: „Mali bohaterowie” B. Gawryluk, różne baśnie H. Ch. Andersena oraz książki J. Porazińskiej.