We wtorek 7 grudnia uczniowie z wszystkich klas I-III uczestniczyli w spotkaniu on-line z pisarzem W. Cichoniem, autorem wielu znanych i popularnych książek dla młodszych Czytelników, w tym m.in. lektury szkolnej „Cukierku Ty łobuzie!”.

Podczas spotkania Autor opowiadał najmłodszym o przygodach małego, niesfornego kotka, który trafił do rodziny Marcelka i wywrócił jej życie do góry nogami. Wielką i miłą niespodzianką dla uczniów było poznanie głównego bohatera Cukierka, czyli prawdziwego kota, należącego do rodziny pisarza.

Nie mogło oczywiście zabraknąć głośnego czytania fragmentu jednej z książek przez naszego gościa. Ponadto, dzieci uczestniczące w spotkaniu dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy i warsztacie pisarza a także o samym procesie powstawania książek.

Spotkanie było dla nas ciekawym doświadczeniem, a na pamiątkę wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją od pisarza.

Spotkanie autorskie z pisarzem panem Waldemarem Cichoniem