We wtorek 4 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie to organizowane przez Stowarzyszenie “Dla Polski” zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.

Celem naszej akcji jest wzrost świadomości ekologicznej naszych uczniów  oraz  promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, zwłaszcza w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.

Nasza akcja polegała na zorganizowanej zbiórce śmieci, co bezpośrednio ma wpływ na estetyczny wygląd lokalnych środowisk, zmniejsza ryzyko występowania pożarów i degradacji środowiska.

Wierzymy, że nasze przedsięwzięcie będzie miało charakter edukacyjny.

Sprzątanie Polski