Wygraliśmy IV edycję Gry terenowej “Poznaj swoje miasto jeszcze lepiej”!

10 października odbyła się IV edycja Gry terenowej dla uczniów łaziskich szkół podstawowych – „Poznaj swoje miasto jeszcze lepiej”.
Gra terenowa organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Łazisk we współpracy z SP4.
W grze wzięły udział 3 – osobowe zespoły ze wszystkich łaziskich szkół podstawowych. Uczniowie wraz z opiekunami przemierzali trasę od Miejskiej Biblioteki Publicznej docierając do wyznaczonych stanowisk, przy których czekali nauczyciele z SP4 jak i członkowie Towarzystwa. Zespoły korzystały tylko z mapki terenu, gdzie były oznaczone konkretne miejsca. Tam rozwiązywali zadania. Przy każdym stanowisku zbierali punkty. Liczyła się spostrzegawczość jak i znajomość faktów z historii Łazisk Górnych. Ostatnie stanowisko było w MBP. Tam zespoły zmagały się z krzyżówką, gdzie liczyła się znajomość gwary, rebusem, rysunkiem Łaziszczoka (trzeba było nazwać elementy jego stroju). W bibliotece odbył się finał gry. Ostatecznie po dogrywce I miejsce uzyskała drużyna z SP4, II miejsce – z SP5 oraz III miejsce – SP1.
Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspaniałą, integracyjną zabawę.

Towarzystwo Przyjaciół Łazisk
Monika Kukla