Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach działań zorganizowaliśmy wiele ciekawych zajęć, które z pewnością jeszcze lepiej pozwolą naszym uczniom bezpiecznie korzystać z internetu.

Na początek przeprowadziliśmy projekcje filmów o bezpieczeństwie w sieci. Starsze klasy obejrzały film “Cyberprzemoc”, a dla klas 4 przygotowaliśmy projekcje filmów animowanych z serii “Owce w sieci”. Były to filmy poruszające ważne tematy, które zmusiły naszych uczniów do zastanowienia się nad swoim zachowaniem w sieci.

Kolejnym etapem były gry i zabawy edukacyjne, takie jak rebusy, krzyżówki i quizy. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w sieci i dowiedzieć się, jak unikać niebezpieczeństw.

Nie mogło również zabraknąć konkursu plastycznego na temat Dnia Bezpiecznego Internetu. Nasi uczniowie prezentowali swoje zdolności artystyczne, tworząc ciekawe prace, które przypominały o ważnych zasadach korzystania z internetu.

Uczniowie 5 klasy tworzyli animacje na temat bezpiecznych zachowań w intrenecie. Dzięki temu poznali oni tajniki tworzenia animacji i mogli w nietypowy sposób korzystać z popularnego programu Power Point.

W ramach działań profilaktycznych wykorzystaliśmy scenariusze ze strony saferinternet.pl na godzinach wychowawczych oraz na lekcjach informatyki. Uczniowie mieli okazję poznać różne sytuacje, które mogą spotkać ich w sieci i nauczyć się, jak na nie reagować.

Uczniowie brali również udział w lekcjach online, a nauczyciele uczestniczyli w webinariach, które pozwoliły im na poznanie najnowszych trendów i metod w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci.

Dzięki tym wszystkim działaniom, nasi uczniowie stali się bardziej świadomi zagrożeń w sieci i nauczyli się, jak unikać niebezpieczeństw.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
ObchodObchody Dnia Bezpiecznego Internetuy Dnia Bezpiecznego Internetu